Google Adwords Yöneticisi

Google Adwords Yöneticisi

Adwords dünyası o kadar yoğun bir geniş ağdır ki kullanımının avantajlarını sıralamakla bitiremeyiz. Öncelikle Adwords’un nasıl bir sistemde çalıştığını anlamak için keywordler, yerleştirmeler, reklamların sıralanması, tekliflerin incelenmesi ve kalite puanları gibi önemli detayları ince ayrıntısına kadar hâkim olmak gerekmektedir.

Adwords yöneticiliği ciddi anlamda zaman, emek ve bilgi isteyen bir detaydır. Bunun için de özellikle birkaç hesap yöneten bir kullanıcıysanız da yönetici hesabı zaman tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Birden fazla Adwords hesabına tek bir hesaptan kolay yönetmeyi hedefleyen yönetici hesabın faydalarından bahsedelim.

Öncelikle bir Adwords hesap yöneticisiyseniz diğer hesaplarınız dâhil tüm Adwords sistemine giriş yapmak için aynı oturum bilgilerine sahip olursunuz. Diğer hesapların yönetim çalışmalarında da tek gösterge mekanizması ile tüm hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu hesaplarda diğer hesaplar için de kampanyalar hazırlayabilir, yine yönetici adresinden inceleyebilirsiniz. Tek seferde tüm hesaplar için rapor analizi yapabilir, performansları karşılayabilirsiniz. Faturalandırma işlemi için de birleştirilmiş faturalandırma görevini kullanıp aylık basit bir tek fatura çıkartabilirsiniz. Bağlı bulunan diğer tüm hesap yönetimlerinde de aktif işletim sistemini izlemek için özel uyarı işlevi ile hesapların takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Adwords hesaplarını yönetici hesaplarla birlikte oluşturabilir ve aynı zamanda birbirlerine bağlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Adwords yönetici hesaplarının avantajları saymakla bitmez. Yeterli bilgi birikimi ve deneyim olduktan sonra profesyonel kişiler tarafından yönetilen bu hesaplarla hem reklam ağınız yükseltilir hem de para kazanma olanağınız artar. İyi yönetilen hesaplar sayesinde birçok avantaj sağlanmakla beraber, tüm hesapların da tek hesaptan kontrol edilebilir olması büyük olumlu etki olarak yansımaktadır. Hem zamandan tasarruf eden olan bu uygulama ile tüm hesaplar Adwords yönetici hesap ile daha yaşanabilir hale gelebilir, tüm hesap detayları raporları tek bir yönetici hesabından takip edilebilir. Hem tasarruf hem hizmet yönünden oldukça avantajlı olan bu sistem ile birçok kullanıcı reklam yönetimlerini yapmakta, büyük paralar kazanmaktadır. Tek bir yönetici hesabı kullanarak diğer tüm Adwords hesaplarını açabildiğinizi asla unutmayın. Birbirine bağlama yöntemi ile hem zamandan kazanın hem de iyi bir işleyişi tek hesaptan görme imkanı yakalayın.

 Google Adwords yöneticisi tarafından yönetilen reklam türleri:

  • Google arama reklamları
  • Google Dinamik Arama Reklamları
  • Google Telefon Arama Reklamları
  • Google Alışveriş Reklamları
  • Yeniden Pazarlama Reklamları
  • Google ağ reklamları
  • Aplikasyon İndirme Reklamları

Nauman Zia Butt
Dijital Pazarlama Analist ve Adwords Uzmanı

Tel: 0212 855 98 23
GSM: 0534 843 59 58
www.naumanziabutt.com